A szavakon túl
Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszéke és a Hochschule für Gestaltung, Karlsruhe (HfG) hallgatóinak kiállítása az IMAGIT projekt keretében.
Labor Galéria, Budapest, 1053, Képíró u. 6.
Megnyitó: 2016.11.22. kedd, 19.00
Megnyitja: Michael Bielicky (HfG)
Kurátor: Peternák Miklós (MKE)
Nyitva: 2016.11.23 – 11.28. /15:00 – 19:00
Kapcsolódó esemény: Médium analízis IX.
Támogatók: The Creative Europe Program of the European Union, Nemzeti Kulturális Alap, C3 Alapítvány
Az IMAGIT a kreatív kommunikációt kutató kulturális projekt, nemzetközi kooperáció. A videó prezentáció a HfG, a karlsruhei művészeti egyetem hallgatóinak kapcsolódó projektjeit, koncepcióit, prototípusait mutatja be, melyek az új digitális kommunikációs eszközök lehetőségeit és kihívásait, a non-verbális és szimbolikus nyelvet, az adatvédelmet és az adatok művészi felhasználást kutatja. Az IMAGIT az Európai Bizottság Kreatív Európa programja által támogatott együttműködés a HfG (Staatliche Hochschule für Gestaltung Karlsruhe), az MKE Intermédia Tanszéke (Budapest), a HANGAR (Barcelona) és a Brainz (Prága) között.
A közelmúltban szemünk láttára született egy új gesztus, ami villámgyorsan vált az életünk részévé. Ez a gesztus mesél el nekünk egy történetet.
Szécsi Noémi által gyűjtött képekre Süle Tamás animációi vetítve. Vajon ha az ember csak egy pixel, messziről milyen képet alkothat?
Plesznivy Ákos: PLSLP, 2016
két fős párbajokhoz épített minimalista játékkonzol
Amikor a számítógép alapú játékoknál egyre inkább a valósághű megjelenítéssel, komplex hangokkal és kifinomult ki-beviteli eszközök végtelen fejlesztésével próbálgatjuk a játék-élmények határait, logikusnak tűnik a másik irányban is keresgélni.
Olyan két személyes játékkonzolt szerettem volna létrehozni, ami a lehető legkevesebb interface elemből áll ( 2 pixel, 2 gomb, 1 hang ), és mégis helyet teremt különböző játékoknak.
Az első három, amit csináltam, itt kipróbálható, illetve a projekt nyitott, bárki tervezhet rá sajátot, illetve megépítheti a konzolt. Info: unlessgames@gmail.com
szétszakadt rajzoló program Moholy-Nagy parafrázisok készítéséhez (telefonképek)
Moholy-Nagy László a legendárium szerint telefonon rendelte meg képét, így konvertálva a képe által hordozott információt olyan formába, amivel egyrészt térbeli távolságokat hidal át, másrészt feladja a készülő mű látványának ellenőrzési lehetőségét. Installációm két helyszínen működik, az MKE intermédia tanszék épületében egy üres képernyőn rajzolhatnak különböző színű négyzeteket az emberek, anélkül, hogy látnák a korábbi, előttük felvitt alakzatokat vagy saját formáikat. Eközben a Labor Galériában ezek a négyzetek (látható módon) egymásba alakulva hidalják át távolságaikat.
Mi a csend? Hanghullámok hiánya vagy egy békés állapot az egyénben? Valóban halljuk a világot; valóban halljuk belső hangunk? Vagy meg vagyunk zavarva az ember-alkotta mentális és fizikai szerkezetek napról napra növekvő luxus várában? Úgy tűnik, hogy egyes embereknek a csend sehol nem található meg, míg másoknak mindenütt.
Képek a megnyitóról